JAK ZMIENIĆ STRONĘ W APLIKACJĘ MOBILNĄ – TO JUŻ NIE KAPRYS O PRZYSZŁOŚĆ

PWA

Tak bardzo inaczej.

Świat się zmienia. Jeszcze 10 lat temu podczas projektowania stron internetowych nikt nie zastanawiał się jak powinna ona wyglądać na smartphonach czy tabletach. Zwyczajnie nie było to tak palącym problemem jak dzisiaj. I tak oto w 2018 roku ruch generowany w stronach www przez urządzenia mobilne był większy niż na pozostałych urządzeniach typu desktopy i laptopy. To przełom, który nie może zostać pominięty przez żadną agencję ani tym bardziej właściciela witryny. Technologia poszła jedna jeszcze trochę dalej. Świat developerów stworzył coś, co całkowicie zmienia zasady gry. Coś co za kilka lat będzie absolutnym standardem.

A co jeśli Wam powiem, że Wasza strona internetowa może działać jak aplikacja mobilna. Dodatkowo będzie kompatybilna ze wszystkimi systemami takimi jak Windows, IOS, Android. Brzmi niewiarygodnie? Przedstawiamy więc Tobie drogi czytelniku Progressive Web Application  (PWA).

Jak to działa w praktyce.

Progressive Web App to aplikacja internetowa, która wykorzystuje nowoczesne możliwości sieciowe, aby zapewnić użytkownikom wrażenia podobne do dedykowanej aplikacji mobilnej. Te aplikacje muszą spełniać określone wymagania, są wdrażane na serwery, dostępne za pośrednictwem adresów URL i indeksowane przez wyszukiwarki.

Najprościej mówiąc PWA jest to najnowszy trend w tworzeniu stron internetowych, który już powoli staje się standardem na skalę światową. Jest to aplikacja internetowa, która imituje aplikację mobilną. Oczywiście strona musi spełnić kilka ważnych warunków aby PWA prawidłowo działało takich jak pełna responsywność, szybki czas wczytywania, czy obsługa HTTPS.

Co dla nas osobiście jest prawdziwym hitem to to, że URL strony może ładować się nawet gdy urządzenie jest offline. Tak, dobrze przeczytaliście. PWA korzysta z tzw „service workers”, dzięki czemu jest w stanie zachować część strony i uruchamiać je na telefonach klientów niezależnie od połączenia. Warunkiem jest to aby klient już wcześniej przeglądał tą stronę.

No i w końcu Progressive Web App daje klientowi możliwość zapisania strony jako skrót na telefonie klienta. Będzie miał Twą stronę cały czas pod ręką aby w dowolnym momencie móc ją otworzyć i sprawdzić stosowne informacje lub skontaktować się z Twoimi doradcami.

Chcecie przykłady? Warto je podać.

Według Google, korzyści z wykorzystania PWA przez firmę AliExpress są następujące:

104% wzrost w konwersji we wszystkich przeglądarkach (82% dla iOS)

Dwukrotnie wiecej odwiedzonych stron na jedną sesję we wszystkich przeglądarkach

74% dłuższy czas spędzony w serwisie na jedną sesję we wszystkich przeglądarkach

Jeśli ten wpis Cię zainteresował to śmiało. Napisz do nas. Stworzymy Twoją stronę wedle najnowszej technologii PWA!

PIM zamów