CZY STAĆ CIĘ NA BRAK DRUGIEJ OPCJI

Gdy ludzie decydują się na rozpoczęcie handlu w Internecie w pierwszej kolejności myślą o z pozoru darmowych i szybkich rozwiązaniach, które przyniosą im bajeczny i tak długo oczekiwany sukces finansowy. Ej, każdy tego podświadomie chce. To w zupełności zrozumiałe. Przychodzi zatem moment wybrania sposobu dystrybucji i…

BAM! Padło na jeden z dużych portali sprzedażowych. Załóżmy, że jest to Allegro. Wszyscy je znamy, prawda? Mija rok, dwa, trzy i jest dobrze. Sprzedaż zaczyna się kręcić. Twoja marka właściwie nie istnieje ponieważ ludzi nie interesuje tutaj kim jesteś, ale ile kosztuje Twój produkt i jak go im dostarczasz. Jesteś w tym dobry więc sobie radzisz. Mija kolejny rok.

Ok. Twierdzisz, że Allegro w zupełności Ci wystarcza. Szkoda wydawać kilka tysięcy na coś czego możesz Ty i Twoi pracownicy kolokwialnie rzecz biorąc „nie ogarnąć”.

LUDZIE GADAJĄ, ŻE…

Ciężko jednak ukryć, że częste zmiany polityki Allegro mogą trochę zakręcić w głowie zwykłemu przedsiębiorcy. W rozmowie z Wami na różnych forach słyszę jak bardzo skarżycie się na błędy, przerwy w działaniu i problemy z Allegro. To zrozumiałe. Platformy wciąż się zmieniają bo osób handlujących jest coraz więcej. Czy jednak warto ryzykować wieloletnią pracę i uzależniać ją tylko od jednego źródła sprzedażowego? Oczywiście, że nie!

Jest pewne stare powiedzenie w biznesie, które mówi „ nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka”. Prościej mówiąc MIEJ ZAWSZE ALTERNATYWĘ.

Alternatywę, którą Ci dziś przedstawię znasz doskonale i nie jest to zbędny wydatek, który tylko zabierze Ci czas. On Ci ten czas podaruje.

TWÓJ DOM, KTÓRY POKOCHASZ NA LATA

Własny sklep internetowy. Twoja marka o którą możesz zadbać jak o dziecko. Możesz ją poprowadzić w dowolną stronę i wybrać jedną z tysięcy dróg, a nawet je łączyć ze sobą. Daje Ci dużo więcej możliwości, a tak naprawdę wcale nie stoi w sprzeczności z Allegro, Social Media czy chociażby Ceneo. Możesz je wszystkie połączyć w jednym miejscu. Twoim miejscu, w którym nikt nie dyktuje warunków. W którym dostajesz to co tak bardzo chciałeś osiągnąć. Wolność.

Jak zacząć ten nowy rozdział w życiu Twojej firmy? Nie to jest celem tego materiału. Dziś po raz kolejny zasiałem ziarenko zainteresowania i ciekawości w Twoim serduchu. O reszcie opowiem Ci w kolejnych wpisach lub może przy jakiejś dobrej kawie